دستگاه سلفون

درباره وبلاگ
موضوعات

دستگاه سلفون

دستگاه سلفون چیست ؟

دوشنبه نوزدهم 1 1398

برای پوشاندن روی بسیاری از محصولات از دستگاه سلفون استفاده می شود. به خصوص از دستگاه سلفون برای بسته بندی ظروف یکبار مصرف استفاده می شود. روی بسیاری از مواد غذایی نیز با استفاده از دستگاه سلفون پوشانده می شود.

دستگاه سلفون چگونه کار می کند

بعد از این که مواد غذایی داخل ظرف مورد نظر قرار داده می شود با استفاده از دستگاه سلفون دورتادور آن پوشانیده می شود و در نهایت هم یک تیغه ای حرارتی ان را برش می دهد و به انتهای ظرف می چسباند و برای اینکه از چسبیده شدن سلفون به دور ظرف اطمینان حاصل شود بر روی سینی تفلونی که دارای حرارت است قرار داده می شود تا سلفون بر اثر حرارتبه خوبی جمع و چسبانده شود. برای خرید دستگاه سلفون باید اطلاعاتی را از پیش داشته باشید که در زیر اشاره ای به آن ها می کنیم

درباره انواع دستگاه سلفون

دستگاه سلفون استفاده زیادی در بسیاری از صنایع بسته بندی دارد که در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود. دستگاه سلفون اتوماتیک، خانگی، رومیزی، دستگاه سلفون حرارتی و کوچک از انواع دستگاه سلفون محسوب می شود.

دستگاه سلفون اتوماتیک برای مراکز تولیدی بزرگی نظیر کشتارگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین این نوع از دستگاه سلفون برای بسته بندی انواع گوشت و سبزی و خرما و از این قبیل محصولات استفاده می شود عملکرد دستگاه سلفون اتوماتیک به شکل الکترومکانیک بوده و داارای سیستم پی ال سی می باشد. دستگاه سلفون اتوماتیک دارای سرعت بالایی می باشد و کیفیت بسته بندی این نوع از دستگاه سلفون زیاد می باشد. عرض پوشش دهنده توسط این نوع از دستگاه سلفون بین 120 تا 210 میلی متر متغیر می باشد.

دستگاه سلفون خانگی نیز ساختار ساده ای دارد و از دستگاه های بسته بندی محسوب می شود. جنس دستگاه سلفون حانگی آل.مینیومی بوده و وزن اندکی دارد وبرای بستهبدی های خانگی از این نوع از دستگاه سلفون استفاده می شود. برای مثال برای بسته بندی سبزیجات و میوه حات و گوشت می توان از این نوع از دستگاه سلفون بهره برد.

دستگاه سلفون رومیزی یز دارای ابعاد کوچکی می باشد و می تواند در فروشگاه ها مورد استفاده قرار بگیرد. دستگاه سلفون رومیزی یا از جنس استیل می باشد و با دارای بدنه رنگی می باشد. دستگاه سلفون رومیز دارای سینی تفلون و یک تیغه برای برش می باشد.  دستگاه سلفون دارای سیستم برش حرارتی بوده و می توان میزان حرارت را در این دستگاه تنظیم نمود. عرضی که توسط دستگاه سلفون رومیزی ساپورت می شود بین 40 تا 45 سانتی متر می باشد.

دستگاه سلفون کوچک نیز برای پوشاند مواد غذایی نظیر سبزی قارچ و گوشت و مرغ و بسیاری دیگر مواد غذایی از این قبیل مورد استفاده قرار میگیرد ودارای سیتم حرارتی می باشد. این نوع از دستگاه سلفون دارای سینی تفلون نیز می باشد. اگر می خواهید دستگاه سلفون را برای موادی مرطوب استفاده کنید بهت است نوعی از دستگاه سلفون را که دارای بدنه ای استیل باشد را انتخاب نمایید. ولی برای محصولات خشک بهتر است از دستگاه سلفون دارای بدنه رنگی استفاده نمایید. برای اطلاعات بیشتر می توانید با فروشگاه اینترنتی لیون ایران تماس بگیرید

(0) نظر
X